PREMII ELEVI

Profesor Vintilă Ionela-limba și literatura română

Olimpiada de limbă și literatura română

An 2017-2018:

Etapa pe sector

  • Premiul al III-lea-Țolea Damiana(clasa a VIII-a A);
  • Mențiune –Luca Andreea(clasa a VIII- a A);
  • Mențiune-Ștefan Diana(clasa a VI-a B);
  • Mențiune-Matei Mihnea (clasa a VI-a B);
  • -Premiul al III-lea Iorgu Luca(clasa a v-A B);

An școlar 2016-2017:

Etapa pe municipiu

-Mențiune-Cora Mara (clasa a VII-a B);

-Mențiune –Luca Andreea(clasa a VII-a A);

Etapa pe sector

-Premiul al III-lea Luca Andreea(clasa a VIII-a A);

-Mențiune-Cora Mara(clasa a VII-a B);

-Mențiune –Sel Sorana(clasa a VIII-a A);

An școlar 2015-2016:

Etapa pe sector

-Mențiune –Luca Andreea(clasa a VI-a A);

Mențiune-Pavel Ilinca(CLASA A VI-a A);

Mențiune –Cora Mara(clasa a VI-a B);

-Mențiune Jianu David(clasa a VI-a B;

PREMII OBȚINUTE LA CONCURSURI:

An școlar 2016-2017

1.Concurs internațional”Tudor Mușatescu

-Premiul I-Țolea Damiana(clasa a VII-a A);

-Premiul al III-lea- Cora Mara(clasa a VII-a B);

-Premiul al III-LEA –Dan Livia(clasa a VIII-a A);

-Premiul l-Luca Andreea(clasa a VII-a A);

2.Concursul internațional ”Sărbătoarea Învierii-Lumina sufletelor noastre”

-PREMIUL I-Dan Livia(clasa a VIII-a A);

Premiul I-Luca Andreea(clasa a VII-a A);

-Premiul al II-lea –Țolea Damiana(clasa a VII-a A);

-Premiul al III-lea –Sel Sorana(clasa a VIII-a A);

Premiul special –Constantinescu Oana(clasa a VII-a B);

3.Concurs internațional”Copilul în lumea cuvintelor”

-Premiul al II-lea –Grama Celia(clasa a V-a B);

Premiul al II-lea –Matei Mihnea(clasa a V-a B);

-Premiul al III-lea –Călinescu MARA(Clasa a V-a B);

4.Concurs Național”Nașterea Domnului-Renașterea Bucuriei”

-Premiul I-Luca Andreea(clasa a VII-a A);

-Premiul al II-lea -Țolea Damiana(clasa a VII-a A);

-Mențiune-Cora Mara(clasa a VII-a B);

5.Concurs județean”Crăciunul în satul românesc”-etapa județeană

-Premiul al II-lea –Călinescu Mara(clasa a V-a B);

-Premiul special -Costin Mario(clasa a V-a B);

-Premiul  special -Țolea Damiana(clasa a VII-a A);

6.Concursul regional”Crăciunul în familie”

-Premiul I-Țolea Damiana (clasa a VII-a A);

-Premiul al III-lea –Grama Celia(clasa a v-a B)

AN ȘCOLAR 2015-2016:

1.Concurs Național”Eternul Eminescu

Premiul al II-lea Cora Mara(clasa a VI-a B);

-Mențiune –Țolea Damiana(clasa a VI-a A);

Mențiune –Dan Livia(clasa a VII-a A);

-Mențiune –Sel Sorana(clasa a VII-a A);

2.Concurs Național”Orizontul apropiat

-Premiul I-Dan Livia(clasa a VII-a A);

-Premiul al II-lea –Cora Mara(clasa a VI-a B);

-Premiul al II-lea –Sel Sorana(clasa a VII-a A);

Mențiune-Țolea Damiana(clasa a VI-a A);

3.Concurs Național”Sclipiri de Iarnă”

-Premiul I-Pavel Ilinca(clasa a VI-a A);

-Premiul I-Țolea Damiana(clasa a VI-a A);

-Premiul I-Luca Andreea(clasa a VI-a A)-

Premiul I-Geică Cornelia(clasa a VI-a A);

-Premiul I-Cora Mara(clasa a VI-a B);

4.Concurs Județean”Spirit de sărbătoare zugrăvit prin creații literare

-Premiul al II-lea –Sel Sorana(clasa a VII-a A);

5.Concurs Regional”Nașterea Domnului-Renașterea Bucuriei”

-Premiul al II-lea Luca Andreea(clasa a VI-a A);

Premiul al III-lea  Țolea Damiana(clasa a VI-a A)

AN ȘCOLAR 2014-2015

1.Concurs internațional”Copilul în lumea cuvintelor

-Premiul al II-lea –Calancia Diana (clasa a V- a A);

-Mențiune-Dan Livia(clasa a V-a A);

2.Concurs Național”Fiicele Anului”

-Premiul al II-lea –Manea Ana(clasa a V- a A);

Premiul al III-lea-Sel Sorana(clasa a v-a B);

3.Concurs Județean”Pe Aripi de primăvară”

-Premiul I-Manea Ana(clasa a V-a A);

-Premiul al II-lea –Dan Livia(clasa a v-a A);

-Premiul al III-lea –Oltean Matei(clasa a V- a B);

OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ-FAZA SECTOR-17.02.2018

PROF. ÎNDRUMĂTORI: FRĂȚICĂ MIHAELA și VINTILĂ IONELA

Rezultatele obținute de elevii noștri sunt următoarele: 
Clasa a V-a:
Dobre Daria Paula – 84p
Ducu Ilinca Ana – 93,5p
Iorgu Luca Adrian – 106,5p
Istrate Andreea Cristina – 69p
Roșescu Iannis – absent
Clasa a VI-a:
Foltea Alexandra Maria 111,5p
Grama Celia Gabriela – 88p
Jeler Ioana Alexandra – 105,5p
Matei Mihnea Eduard 103,5p
Oltean Simona – 78,5p
Stefan Diana Elena – 104p
Clasa a VII-a:
Besenyei Anna – 82,75p
Dima Andrei Gabriel – 104,5p
Țîncu Alexandru Ionuț – 91,5p
Clasa a VIII-a:
Luca Andreea Carolina – 101,5p
Pavel Ilinca Elena – 91p
Țolea Damiana Antonia – 106p
Trandafir Maria Carolina – 90p

OLIMPIADA DE EDUCAȚIE CIVICĂ- an școlar 2017-2018

ETAPA SECTOR, CLASELE III, IV  

  Nume elevi

echipaj

Unitatea de învățământ Clasa Profesorul

Îndrumător

Nota finala Calificat
1 CANTOR V.M. TIMEEA ANDREEA

NEGHINĂ L.F. ROXANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 IV BADEA MARIA 10,00 CALIFICAT
3 DUMITRAȘCU E. TEODORA

 MIRONEANU M. CRISTINA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 IV ACHIM DOINA 9,50 CALIFICAT
4 ŞERBAN-PÂRÂU N. COZIA

ŞTIRBEŢ G. AMALIA

ȘCOALA CENTRALĂ IV POPESCU ANA MARIA 9,00 CALIFICAT
5 TUDORACHE M. ANA MARIA

ISTRATE L ALEXIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 III ANDREI CORINA 8,50 CALIFICAT
6 CANCIOVICI R. M. DINA-MARIA

RADULESCU F. S.  MARA

ȘCOALA CENTRALĂ IV ALEXE NICHITA-NICOLETA 8,50 CALIFICAT
7 CRUDU D.GH. MARA TEODORA

VIŞAN R.C. ARIANA – THEODORA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ

TUDOR ARGHEZI

IV STĂNECI

MIHAELA

8,50 CALIFICAT
8 DINU PÎRVU G.B. DARIA – ANDREEA

TIU M. AMALIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ

T. ARGHEZI

IV BARBU ANDREEA

 

8,50 CALIFICAT
9 GHEORGHE M. EVA

HERMAN G.L. CARINA-GERALDINE

ȘCOALA GIM „SF. SILVESTRU” IV LILIANA ȚIGĂU 8,50 CALIFICAT
10 MILICĂ R. RAFALET TUDOR

BELGHIRU C.Ș. ANA MARIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ

TUDOR ARGHEZI

IV STĂNECI

MIHAELA

8,50 CALIFICAT
11 STANCIU D. BIANCA-THEODORA

RĂDULESCU I.C. ANA

ȘCOALA GIM „SF. SILVESTRU” IV LILIANA ȚIGĂU 8,50 CALIFICAT
12 BURCIU C. ȘTEFAN

RAUS T. DIANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 III ANDREI CORINA 8,50 CALIFICAT
13 DUMITRU M. MIRUNA

CHISCARU E. LAURA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 III ANDREI CORINA 8,50 CALIFICAT
14 MIRANCEA D. IOANA

POPESCU A. IARINA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 III ANDREI CORINA 8,50 CALIFICAT
15 MĂZĂRARU D. ȘTEFAN IUSTIN

MEIROȘU D. MARIA

ȘCOALA GIM „PETRE GHELMEZ” IV MĂZĂRARU ELENA 8,50 CALIFICAT

                  

PROF. NICOLETA ȚONE

PREMII OBTINUTE DE ELEVII CLASEI a IV-a A

LA OLIMPIADA DE EDUCATIE CIVICA-  ian.2016                                  

PREMIUL I     Cucu Ioana,   Musat Alexia Maria -95 puncte

PREMIUL II    Cascaval Celia,  Jeler Ioana – 88 puncte

PREMIUL III   Dima Crina,   Foltea Alexandra- 85 puncte

Minea Eva, Zamfirescu Eduard – 85 puncte

PREMII OBTINUTE LA CONCURSUL COMPER LB. ROMANA 2015-2016

PREMIUL I  Foltea Alexandra                100 puncte

                       Kahveci Denisa                  100 puncte

                        Camara Andrei                     95 puncte

                        Cascaval Celia                      95 puncte

                        Jeler Ioana                            95 puncte

                        Lauric Andrei                       95 puncte

                        Musat Alexia                        95 puncte

                        Stefan Diana                         95 puncte

PREMIUL II Cristea Andreea                   90 puncte

                        Dima Crina                          90 puncte

                        Gozu Andrei                         90 puncte

                        Petre Filip                             90 puncte

                        Damian Cosmin                   85 puncte

                        Iuga Iona Irene                     85 puncte

                        Lauric Matei                         85 puncte

                        Minea Eva                            85 puncte

                        Popescu Luca                       85 puncte

                        Zamfirescu Eduard               85 puncte

PREMIUL III  Belu Alexandru                  80 puncte

                        Cucu Ioana                           80 puncte

                        Huica Daniel                         80 puncte

                        Rus Patrisia                           80 puncte

                       

 CONCURSUL  COMPER MATEMATICA 2015-2016

 Premiul I    Dima Crina              100  puncte

                       Cascaval Celia           95   puncte

                       Foltea Alexandra        95   puncte

 Premiul II    Damian Cosmin         90   puncte

                       Petre Filip                   90  puncte

                       Camara Andrei            85  puncte

                       Cristea Andreea           85  puncte

                       Cucu Ioana                  85  puncte

                        Huica Daniel              85  puncte

                        Iuga  Iona                   85  puncte

                        Lauric Matei               85  puncte

                        Minea Eva                  85  puncte

                        Morar Dragos             85  puncte

                        Zamfirescu Andrei     85  puncte

Premiul III   Belu Alexandru          80  puncte

                        Kahveci Denisa          80 puncte

                        Stefan Diana               80 puncte

Mențiune     Musat Alexia              70 puncte

  FESTIVALUL ARTISTIC  “VREAU SA FIU UN COPIL SĂNĂTOS” 17. 05 2016

PREMIUL I    OLTEAN SIMONA

PREMIUL II   HUICA DANIEL

REZULTATE CONCURS  EUROJUNIOR CLASA I B 2017-2018

PREMIUL I  NATIONAL   Chiscaru Vlad Cristian    103 puncte

                                               Ciobanu Eliza   

PREMIUL II NATIONAL  Jeler Mircea Alexandru   102 puncte  

                                               Parausanu   Alexandru Mihai

                                               Turcus Victoria Nicole

PREMIUL III NATIONAL Petrescu Matei Andrei    101puncte

                                               Simion Robert

PREMIUL I LOCAL           Bratu Teodora Ana           100 puncte

                                               Burtan Raisa

                                               Damian Diana

                                               Dima Radu Matei

                                               Neghina Robert

                                               Polisevschi Vlad

PREMIUL II LOCAL          Baboi Andrei                     96 puncte

                                               Lungu Razvan

                                                Novacescu Calin

                                               Protopopescu Rares

                                               Andrei Maria                     92 puncte

                                               Balaban Maria Adelina

                                               Popa Sofia Elena

PREMIUL III                       Drumea Irina

                                               Minea Ana Amalia

                                               Rusu Victor

MENTIUNE                         Draghici Bianca              

 

PREMII OBȚINUTE DE ELEVII  CLASEI  a IV-a B

PROF. ACHIM DOINA 

Concursul  național COMPER- an școlar 2016/2017

Limba romana- Etapa I

Premiul I (100 puncte)- Hristache Florin

Premiul I (100 puncte)- Dumitrascu Teodora

Premiul I (100 puncte)- Ciochina Sorin

Premiul I (100 puncte)- Mironeanu Cristina

Premiul I (100 puncte)- Cora Nichita

Premiul I (100 puncte)- Bogdan Andrei

Premiul I (100 puncte)- Lauric Darius

Premiul II (90 puncte)- Bănică Denis

Premiul II (90 puncte)- Ivanuta Mihai

Premiul II (90 puncte)- Comsa Matei

Premiul II (90 puncte)- Serbanescu Andreea

Premiul II (90 puncte)- Neata Adrian

Premiul III (80 puncte)- Gheorghian Adina

Premiul III (80 puncte)- Zadec Angelina

Premiul III (80 puncte)-Brindusoiu Daria

Premiul III (80 puncte)- Stanciu Alexandra

Premiul III (80 puncte)- Arherie Elena

Limba romana- Etapa a II a

Premiul I (100 puncte)- Stanciu Alexandra

Premiul I (100 puncte)- Dumitrascu Teodora

Premiul I (100 puncte)- Ciochina Sorin

Premiul I (100 puncte)- Bogdan Andrei

Premiul I (100 puncte)- Lauric Darius

Premiul II (90 puncte)- Hristache Florin

Premiul II (90 puncte)- Brindusoiu Daria

Premiul II (90 puncte)- Mironeanu Cristinai

Premiul II (90 puncte)- Serbanescu Andreea

Premiul II (90 puncte)- Cora Nichita

Premiul III (80 puncte)- Comsa Matei

Premiul III (80 puncte)- Zadec Angelina

Premiul III (80 puncte)-Ivanuta Mihai

Mențiune- Neata Adrian

Mențiune- Arherie Elena

Concursul national COMPER- an scolar 2016/2017

Matematica- Etapa I

Premiul I (100 puncte)- Hristache Florin

Premiul I (100 puncte)- Dumitrascu Teodora

Premiul I (100 puncte)- Ciochina Sorin

Premiul I (100 puncte)- Stanciu Alexandra

Premiul I (100 puncte)- Ivanuta Mihai

Premiul I (100 puncte)- Lauric Darius

Premiul II (90 puncte)- Serbanescu Andreea

Premiul II (90 puncte)- Neata Adrian

Premiul III (80 puncte)-Brindusoiu Daria

Matematica- Etapa a II a

Premiul I (100 puncte)- Hristache Florin

Premiul I (100 puncte)- Dumitrascu Teodora

Premiul I (100 puncte)- Ciochina Sorin

Premiul I (100 puncte)- Stanciu Alexandra

Premiul I (100 puncte)- Ivanuta Mihai

Premiul I (100 puncte)- Lauric Darius

Premiul II (90 puncte)- Bogdan Andrei

Premiul II (90 puncte)- Cora Nichita

Premiul II (90 puncte)- Comsa Matei

Premiul III (80 puncte)-Brindusoiu Daria

Premiul III (80 puncte)-Mironeanu Cristina

Mențiune- Zadec Angelina

Mențiune- Neață Adrian

CONCURSUL NAȚIONAL EUROJUNIOR

An școlar 2016/2017 ediția noiembrie

DUMITRASCU TEODORA                  103    Premiul I National – Medalia de Aur

LAURIC DARIUS                                  102    Premiul II National – Medalia de Argint

 An școlar 2016/2017 ediția mai

HRISTACHE FLORIN                           103    Premiul I National – Medalia de Aur

LAURIC DARIUS                                  102    Premiul II National – Medalia de Argint

DUMITRASCU TEODORA                  102    Premiul II National – Medalia de Argint

An scolar 2017/2018 editia noiembrie

HRISTACHE FLORIN 102 Premiul II National – Medalia de Argint
STANCIU ALEXANDRA 102 Premiul II National – Medalia de Argint

Olimpiada de educație civică– etapa pe sector, an școlar 2016/2017

MENTIUNE- echipa CORA NICHITA, DUMITRASCU TEODORA- cls a III a B

PREMIUL I- echipa DUMITRASCU TEODORA, MIRONEANU CRISTINA- cls a IV a B calificată la etapa pe municipiu

Concursul interjudetean “Protejam natura-culoarul  verde al vietii” editia a V a mai 2017, Jud Arad

Premiul  I- Mironeanu Cristina

Premiul  II- Arherie Elena

Premiul  III- Gheorghian Adina

Concursul judetean “ Primavara copiilor”editia I mai 2017, Slanic Prahova

Premiul  I- Serbanescu Andreea

Premiul  II- Stanciu Alexandra

Concursul national de educatie pentru mediu “David impotriva lui Goliat” editia a X a mai 2017, Dragasani , Valcea

Premiul  I- Ciochina Sorin

Premiul  II-Lauric Darius

Festivalul Municipal “Vreau să fiu un copil sănătos”, mai 2016, București

Premiul I- Andrei Bogdan

Premiul I-Mironeanu Cristina

Festivalul Interjudețean de Creație “Pentru tine, dragă mamă”, ediția a III a , mar. 2016, Bușteni , Prahova

Premiul  I- Mironeanu Cristina

Premiul  II-Lauric Darius

Festivalul Municipal “Feerie de iarna” dec. 2015, Clubul Copiilor Sector 2, București

Diploma de excelență- Mironeanu Cristina

Concursul National “307 Gânduri și culori”, editia a V a, 2016, Scoala 307, sector 2 București

Premiul II- Brindusoiu Daria

Premiul III- Stanciu Alexandra

Concursul International de fantezie și îndemânare “Culorile toamnei”, ediția a XIII a, noi 2016, Arad

Premiul I- Dumitrascu Teodora

Premiul II- Dumitru Cristina

Premiul III- Arherie Elena

Concursul Internațional “Culori pentru mama”, ediția a X a, apr 2017, Timiș

Premiul II- Brîndușoiu Daria

Concursul National “ A fi roman în UE”, ediția a IX a, mai 2016, Școala 24, sector 2, București

Premiul I- Mironeanu Cristina

Premiul II- Bogdan Andrei

Premiul II- Dumnitrașcu Teodora

Festivalul ” Bucuria Lecturii”, secțiunea cărți pentru copii, 2017, București

PREMIUL I- Dumitrașcu Teodora


PROF. INV. PRIMAR BADEA MARIA

CLASA a IV-a A– ANUL ȘCOLAR 2017-2018

OLIMPIADA DE ED. CIVICĂ – FAZA PE SECTOR – 27.01.2018

PREMIUL I – NOTA 10

ECHIPAJ: CANTOR TIMEEA ANDREEA, NEGHINĂ ROXANA

MENȚIUNE – NOTA 8

ECHIPAJ: BALABAN TUDOR FLORIN, CÎȚU MARIA TIMEEA

CONCURSUL COMPER COMUNICARE – ETAPA I

PREMIUL  I: CANTOR TIMEEA ANDREEA, BUCUR DAVID NICOLAS

 PREMIUL al II- lea: BALABAN TUDOR FLORIN, BĂDULESCU MARIA, NEGHINĂ ROXANA, OPREA CREȚU ELLA MILENA, TOADER BIANCA, TRAICU ERIKA, JIMAN ALEXANDRU, SEL ARIANA TEODORA, MANGEAC IOANA CEZARA

 PREMIUL al III-lea: CIOBOTARU TEODOR, POTEACA DARIA, CÎȚU MARIA TIMEEA, MARIOARA ANA NICOLETA, ROTARU PATRIK ANDREI

MENȚIUNE: CIOBANU DAN ALEXANDRU, MOLDOVEANU DAVID GABRIEL, TULEA ELENA 

 CONCURSUL COMPER MATEMATICĂ – ETAPA I

 PREMIUL  I: CANTOR TIMEEA ANDREEA, BALABAN TUDOR FLORIN

 PREMIUL al II-lea: NEGHINĂ ROXANA, BĂDULESCU MARIA, CÎŢU MARIA TIMEEA, OPREA CREȚU ELLA MILENA, TRAICU ERIKA, MANGEAC IOANA CEZARA

 PREMIUL al III-lea: ROTARU PATICK, SEL ARIANA TEODORA

 CONCURSUL EUROJUNIOR – NOIEMBRIE 2017

PREMIUL I: NEGHINĂ ROXANA (NAȚIONAL), CÎȚU TIMEEA, OPREA CREȚU ELLA, TOADER BIANCA

 PREMIUL al II-lea: CIOBOTARU TEODOR (NAȚIONAL), BĂDULESCU MARIA, POTEACĂ DARIA

 PREMIUL al III-lea: BUCUR DAVID, MANGEAC IOANA

 MENȚIUNE: BARANGĂ IZABEL, JIMĂN ALEXANDRU, ROTARU PATRICK

ANUL ȘCOLAR 2016-2017- CLASA a III-a A

                                                                Prof. MARIA BADEA

CONCURSUL COMPER  COMUNICARE – ETAPA I

 PREMIUL  I: BALABAN TUDOR FLORIN, OPREA CREȚU ELLA MILENA, CÎȚU MARIA TIMEEA, CANTOR TIMEEA ANDREEA, CHIRIȚĂ CODRUȚ, NEGHINĂ ROXANA, TOADER BIANCA

PREMIUL al II-lea: BĂDULESCU MARIA, MUSTĂCIOSU ȘTEFAN ROBERT, TRAICU ERIKA, MARIOARA ANA NICOLETA, BUCUR DAVID NICOLAS, IANCU ANDREI, SEL ARIANA TEODORA

 CONCURSUL COMPER  COMUNICARE – ETAPA a II-a

PREMIUL I: CANTOR TIMEEA ANDREEA, CÎȚU MARIA TIMEEA, TOADER BIANCA, OPREA CREȚU ELLA MILENA, BALABAN TUDOR FLORIN, CHIRIȚĂ CODRUȚ, SEL ARIANA TEODORA

PREMIUL al II-lea: IANCU ANDREI, NEGHINĂ ROXANA

PREMIUL al III-lea: MUSTĂCIOSU ȘTEFAN ROBERT, BĂDULESCU MARIA, TRAICU ERIKA, MARIOARA ANA NICOLETA

 CONCURSUL COMPER COMUNICARE – ETAPA a III-a

PREMIUL  I: OPREA CREȚU ELLA MILENA

PREMIUL al II-lea: BALABAN TUDOR FLORIN, CÎȚU MARIA TIMEEA

CLASA a II-a A- ANUL ȘCOLAR 2015-2016

                                                                Prof. MARIA BADEA

CONCURSUL COMPER COMUNICARE – ETAPA I

PREMIUL I: CÎȚU MARIA TIMEEA, NEGHINĂ ROXANA

PREMIUL al II-lea: CANTOR TIMEEA ANDREEA, CHIRIȚĂ CODRUȚ, MUSTĂCIOSU ȘTEFAN ROBERT, OPREA CREȚU ELLA MILENA, TOADER BIANCA, IANCU ANDREI, ZAMFIRESCU PHILIP

PREMIUL al III-lea: BALABAN TUDOR FLORIN, POTEACĂ DARIA, SEL ARIANA TEODORA

MENȚIUNE: BARANGĂ IZABEL

CONCURSUL COMPER COMUNICARE – ETAPA a II-a

PREMIUL I: BALABAN TUDOR FLORIN, CHIRIȚĂ CODRUȚ, NEGHINĂ ROXANA, CÎȚU MARIA TIMEEA, OPREA CREȚU ELLA MILENA

PREMIUL al II-lea: POTEACĂ DARIA, TOADER BIANCA, CANTOR TIMEEA ANDREEA, MUSTĂCIOSU ȘTEFAN ROBERT, SEL ARIANA TEODORA, ZAMFIRESCU PHILIP, IANCU ANDREI

PREMIUL al III-lea: BARANGĂ IZABEL, BUCUR DAVID NICOLAS, MOLDOVEANU DAVID GABRIEL

MENȚIUNE: CHIRILĂ ALEXANDRA, CIOBANU DAN, GAVRILĂ ALEXANDRU

CONCURSUL COMPER MATEMATICĂ – ETAPA I

PREMIUL I: CHIRIȚĂ CODRUȚ, NEGHINĂ ROXANA, OPREA CREȚU ELLA MILENA, IANCU ANDREI, TOADER BIANCA, ZAMFIRESCU PHILIP

PREMIUL al II-lea: BALABAN TUDOR FLORIN, CANTOR TIMEEA ANDREEA, CÎȚU MARIA TIMEEA

PREMIUL al III-lea: MUSTĂCIOSU ȘTEFAN ROBERT, SEL ARIANA TEODORA

MENȚIUNE: BARANGĂ IZABEL, BUCUR DAVID NICOLAS

CONCURSUL COMPER MATEMATICĂ – ETAPA a II-a

PREMIUL I: CHIRIȚĂ CODRUȚ

PREMIUL al II-lea: NEGHINĂ ROXANA, OPREA CREȚU ELLA, POTEACĂ DARIA

PREMIUL al III-lea: CANTOR TIMEEA ANDREEA

PREMII ELEVI COR

Prof. îndrumător Fârtat Marieta

Andreea Istrate,  Premiul al II-lea la Concursul de colinde ,,O, ce veste minunată!” decembrie 2016; 

Corul școlii, Premiul al-II-lea la Concursul de colinde ,,O, ce veste minunată!” decembrie 2016; 

CLASA a II-a B

PROF. ÎNV. PRIMAR ROXANA MANOLI

  1. Concurs Național de creație plastică și literară- “Jurnal- O zi din viața mea”, Prahova 2017 :
  • Premiul II-Tănase Bianca
  • Premiul III-Bucur Anamaria
  1. Comper – Comunicare-Etapa Nationala – 2017
  • Premiul I : Podasca Matei, Costache Alexandru, Mutu Maria, Arbagi Sara, Stan Matei
  • Premiul II : Cristea Adriana, Turcus Sofia, Yoshida Keiji, Ionescu Alexandru
  1. Comper _ Matematica_ Etapa Nationala _ 2017
  • Premiul I : Mutu Maria, Tanase Bianca, Borcila Irina
  1. Concurs National cu participare internationala “ Frumusetea satului romanesc vazuta prin ochii copiilor “Cluj- Napoca – 2017 :
  • Diplome de Merit : Ilie Luca,Mutu Maria, Bucur Teodora Anamaria, Ionescu Alexandru, Tanase Bianca, Turcus Sofia
  1. Festival Municipal “ Vreau sa fiu un copil sanatos “-Bucuresti-2016
  • Premiul I –interpretare muzicala : Rosioru Alexia
  1. Expozitie Judeteana “Aprilie in strat de sarbatoare “Valcea -2017
  • Premiul II –Mutu Maria
  1. Concurs national “ A fi roman in U.E.”Scoala Gimnaziala nr. 24, Bucuresti,2016- creatie plastica
  • Premiul I : Borcila Irina
  • Premiul II ; Tanase Bianca
  1. Sesiunea de Comunicari Stiintifice “ A fi roman in U.E. “Scoala Gimnaziala nr. 24, Bucuresti 2017- Sectiunea Desen- 10 ani ai Romaniei in U. E.
  • Premiul I : Bucur Anamaria, Arbagi Sara
  • Premiul II : Borcila Irina
  • Premiul III ; Yoshida Keiji

An școlar 2013-2014

Participare olimpiade și concursuri școlare

clasele V-VIII

Olimpiada de Limba și Literatura Română

Profesor îndrumător: Vintilă Ionela-Alina.

Etapa pe sector:

Duță Diana -113 puncte (premiul II ) clasa a VIII-a A;

Popa Alexandru- 110 puncte (premiul II) clasa a VIII-a A;

Olimpiada de Limba engleză (prof. îndrumător: Grancea Carmen)

Etapa pe sector:
Premiul  l  Popa Alexandru  cl. a Vlll a A    ( 95,5puncte )
Premiul  ll  Oltean  Alexandru cl a Vlll a A   (92 puncte )
Etapa pe municipiu;
Mentiune; Popa Alexandru ( 83,5p ) Oltean Alexandru ( 80p)

OLIMPIADA DE ED. CIVICĂ (Prof. îndrumător Bozgan Evantia)
LOCUL I  (ETAPA SECTOR)
DUȚĂ DIANA
POPA ALEXANDRU

PREMII OBȚINUTE DE CORUL ”COPII LA UNISON”

(prof. îndrumător FÂRTAT MARIETA)

PREMIUL I

Festivalul de colinde ”O ce veste minunată!”– organizator Primăria Sectorului 2

Locul I (faza pe sector) Concursul atletism ”Kinder Plus Sport” echipa de fete (calificată la faza pe municipiu)
Echipa: Tudor Sabina, Preotesi Ioana, Ciobanu Ilinca, Mironeanu Andreea, Manea Ana, Bocan Diana, Reinhardt Alina, Tutunaru Vivienne

Prof. îndrumător: Teleanu Octavian

CLASELE I-IV

Rezultate concursuri școlare – clasa a III-a A ,

prof. înv. primar MATACHE CLAUDIA-FLORENȚA

Concurs SMART-ETAPA I MATEMATICĂ- PROBA DE BARAJ

LUCHIANOV ALEXANDRU 100 punctePREMIUL I

Concurs SMART-ETAPA I MATEMATICĂ

LUCHIANOV ALEXANDRU 100 puncte- PREMIUL I (calificat proba de baraj)

DUMITRESCU MIHAI – MENȚIUNE

Concurs SMART-ETAPA I LIMBA ROMÂNĂ

CIOBANU ILINCA – 85  puncte- MENȚIUNE

COMȘA VLAD- 85 puncte- MENȚIUNE

PETICĂ ȘTEFAN – 85 puncte- MENȚIUNE

Concurs SMART-ETAPA I LIMBA CULTURĂ GENERALĂ

CIOBANU ILINCA – 85  puncte- MENȚIUNE

COMȘA VLAD- 85 puncte- MENȚIUNE

Concurs COMPER – Competență și performanță în educație

Conform REGULAMENTULUI DE CONCURS COMPER sistemul de premiere este următorul:

Premiul 1 pentru 91-100 p., Premiul 2 pentru 81-90 p., Premiul 3 pentru 71-80 p., Mențiune pentru 61-70 p.

PETICĂ ȘTEFAN-RAREȘ – 100 puncte- PREMIUL I

COMȘA VLAD – 90 puncte- PREMIUL II

DINU CĂTĂLINA – 90 puncte PREMIUL II

 

IVASCU MARIA — 90 puncte
5. CIOBANU ILINCA — 85 puncte
6. LUCHIANOV ALEXANDRU — 85 puncte
7. MANOLE ALEXANDRU — 85 puncte
8. DUMITRESCU MIHAI — 80 puncte
9. POP MATILDE — 80 puncte
10. POPESCU ROSE-MARY — 75 puncte
11. MARGINEAN FLORIN — 70 puncte

IVAȘCU MARIA – 90 puncte- PREMIUL II

CIOBANU ILINCA – 85 puncte -PREMIUL II

LUCHIANOV ALEXANDRU – 85 puncte – PREMIUL II

MANOLE ALEXANDRU – 85 puncte – PREMIUL II

DUMITRESCU MIHAI – 80 puncte – PREMIUL III

POP MATILDE – 80 puncte -PREMIUL III

POPESCU ROSE-MARY – 75 puncte – PREMIUL III

MĂRGINEAN FLORIN -70 puncte- MENȚIUNE

Rezultate concursuri școlare – clasa a III-a B ,

prof. înv. primar MANOLI ROXANA-LIVIA

Proiect Național „Autoportret” – Inspectoratul școlar județean Prahova

Creație plastică: Premiul II – Zamfirescu Andreea

Concurs SMART

Proba de baraj – sem I – Matematică: Premiul I – Dima Andrei, Roșu Daria – medalie de aur

Limba română: Premiul II – Țîncu Alexandru Ionuț, Căprioru Rareș

Concurs COMPER – Competență și performanță în educație

Limba română : Șapira Aida, Surugiu Luca,  Țîncu Alexandru Ionuț – 95 puncte

Matematică : Dima Andrei – 90 puncte

Olimpiada de Științe Socio-Umane – Educație civică clasa a III-a

Faza pe sector: Premiul I – Dima Andrei, Puiu Miruna – media 9 (nouă)

PREMII OBTINUTE DE ELEVII CLASEI aII-a

Prof. Nicoleta Tone

CLS II

Smart- Lb. romana

Premiul I:Cascaval Celia, Dima Crina, Foltea Alexandra, Jeler Ioana, Morar Dragos

Premiul II : Camara Andrei, Oltean Simona

Premiul III : Kahveci Denisa

Mentiune: Cristea Andreea, Plesca Toma, Zamfiescu Eduard

Matematica

Premiul I Cascaval Celia

Premiul II: Jeler Ioana, Oltean Simona

Premiul III: Camara Andrei, Dima Crina, Damian Cosmin, Foltea Alexandra, Kahveci Denisa, Lauric Andrei

Baraj Premiul I:  Cascaval Celia, Dima Crina, Foltea Alexandra, Morar Dragos

Premiul II: Jeler Ioana

An școlar 2012-2013

Participare olimpiade și concursuri școlare

clasele V-VIII

OLIMPIADA ”DEMOCRAȚIE ȘI TOLERANȚĂ”
(Prof. îndrumător Bozgan Evantia)
LOCUL II  (ETAPA MUNICIPIU)
LOCUL I (ETAPA SECTOR)
IONIȚĂ MIHAELA VIII A
COMAN ALEXANDRU VIII A
OLIMPIADA DE FIZICĂ (Prof. îndrumător Teodorescu Vasilica)
ETAPA SECTOR:
Teodorescu Andrei, VI B- Premiul III
Ivan Ștefan, VI B – Premiul III
Antone Alexandra, VIII A– Premiul III

 

PREMII OBȚINUTE DE CORUL ”COPII LA UNISON”

(prof. îndrumător FÂRTAT MARIETA)

PREMIUL I

Festivalul de colinde ”O ce veste minunată!”– organizator Primăria Sectorului 2

Calancia Diana, clasa a IV-a A, solistă- PREMIUL III

PREMIUL III
Concursul National „Intermezzo”

Ana Grama, clas a III-a A, solista –MENȚIUNE

Rezultatele elevilor clasei a VII-a B în anul şcolar

2013-2014 şi în anii precedenţi

(clasa a VI-a – 2012-2013; clasa a V-a – 2011-2012)

1. Burciu Dan Comper – matematică, premiul II, clasa a VII-a (2013-2014)ü  Water polo, locul II, clasa a VI-a (2012-2013)

Evaluarea în Educaţie la Matematică, premiul II, clasa a VI-a (2012-2013)

Evaluarea în Educaţie la Matematică, premiul I, clasa a V-a (2011-2012)

Participant la Olimpiada de matematică, etapa pe sector, clasa a V-a – clasa a VII-a

2. Dinu Toma- Concurs de atletism, locul I, clasa a VI-a (2012-2013)Concurs de atletism – viteză (60 m), locul III, clasa a VI-a (2012-2013)

Concurs de atletism, locul I, clasa a V-a (2011-2012)

Evaluarea În Educaţie la Matematică, locul III, clasa a V-a (2011-2012)

3. Gîdea Florin  Concursuri la fotbal: Cel mai bun portar (1 iunie 2012); locul II la fotbal (2012); locul III la fotbal (2012), clasa a V-a – clasa a VI-a (2011-2012; 2012-2013)

4. Ivan ŞtefanComper – matematică – locul I, clasa a VII-a (2013-2014)Olimpiada de Limba şi literatura română, etapa pe sector, premiul III, clasa a VI-a (2012-2013)

5. Liţă Ana(cu corul şcolii)O, ce veste minunată, menţiune, clasa a VII-a (2013-2014) 

6. Loghin RalucaConcursul 307 Gânduri şi culori – secţiunea eseuri – premiul I, clasa a VI-a (2012-2013)Evaluarea în Educaţie la Limba română, permiul I, clasa a V-a (2011-2012) – de două ori

7. Mitri IoanaEvaluarea în Educaţie la Limba română, premiul III, clasa a V-a (2011-2012)

8. Reinhardt Alexandraü  Concursul Kinder+Sport, premiul I, clasa a VII-a (2013-2014)ü  Comper – matematică, premiul III, clasa a VII- a (2013-2014)

O, ce veste minunată, menţiune, clasa a VII-a (2013-2014)

Concursul Cupa Arrow, premiul I, clasa a VI-a (2012-2013)

9. Scărlătescu Adrianü  Media 10,00 în clasa a VI-a B (2012-2013)ü  Comper – matematică – locul I (2012-2013)

10. Simion Mihnea  Comper – matematică – locul I, clasa a VII-a (2013-2014)

11. Stoian Vlad  Concursul Cangurul la matematică, premiul III, clasa a VII-a (2013-2014)ü  Concursul Cupa Tornado, premiul II la Taekwando, clasa a VI-a (2012-2013)

Concursul Kiai, premiul I şi trofeul la Aikido, clasa a V-a, (2011-2012)

Concursul Sfântul Andrei, premiul I la Karate, clasa a V-a (2011-2012)

Concursul Pensacola, premiul III la Aikido, clasa a V-a (2011-2012)

12. Teodorescu Andrei  Evaluarea în Educaţie la Limba română, premiul III, clasa        a VI-a (2012-2013)

13. Toader Teodora(cu corul şcolii)ü  O, ce veste minunată, menţiune, clasa a VII-a (2013-2014) 

14. Ţolea Laurenţia ü  Concurs la pian, locul II, clasa a VI-a (2012-2013)

 

Prof. diriginte: Frăţică Mihaela Monica

Locul II (faza pe sector) Concursul atletism ”Kinder Plus Sport” echipa de fete (calificată la faza pe municipiu)
Echipa: Preotesi Ioana, Ciobanu Ilinca, Grama Ana, Veres Daria, Bocan Diana, Estradas Laura, Tutunaru Vivienne, Cimpeanu Karolina

Locurile II și III faza pe sector a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar

concurs cros fete: Tutunaru Vivienne, Cimpeanu Karolina

PROF. ÎNDRUMĂTOR: TELEANU OCTAVIAN

CLASELE I-IV

Rezultate concursuri școlare – clasa a II-a A ,

prof. înv. primar MATACHE CLAUDIA-FLORENȚA

CONCURS INTERDISCIPLINAR EUROSCOLARUL

PREMIUL I – CIOBANU ILINCA, 100 PUNCTE

PREMIUL I – DUMITRESCU MIHAI, 100 PUNCTE

PREMIUL II – PETICA STEFAN-RARES, 98 PUNCTE

PREMIUL II – POP MATILDE 97 PUNCTE

PREMIUL II – DINCA GEORGE 95 PUNCTE

PREMIUL III-IVASCU MARIA, 90 PUNCTE

PREMIUL III- STOICESCU -BECK DENNIS, 90 PUNCTE

Rezultate Concurs ”Evaluare in educatie”, limba romana, etapa a III-a:
PETICĂ ȘTEFAN RAREȘ – 98 puncte, locul III/nivel national, medalie de bronz

Rezultate proba baraj Concurs ”SMART”SEMESTRUL II:

Petica Stefan-Rares – 90 puncte (limba romana) PREMIUL III

Luchianov Alexandru – 90 puncte (matematica) PREMIUL III

CONCURS SMART ROMANA – SEMESTRUL II

LUCHIANOV ALEXANDRU – 100 PUNCTE, PREMIUL I (calificat proba de baraj)

PETICA STEFAN – 100 PUNCTE, PREMIUL I (calificat proba de baraj)

IVASCU MARIA – 95 PUNCTE, PREMIUL II

CIOBANU ILINCA -90 PUNCTE, PREMIUL III

DINCA GEORGE – 90 PUNCTE, PREMIUL III

DINU CATALINA – 90 PUNCTE, PREMIUL III

MANOLE ALEXANDRU -85 PUNCTE, MENTIUNE

POPESCU ROSE-MARY – 85 PUNCTE, MENTIUNE

DUMITRESCU MIHAI – 85 PUNCTE, MENTIUNE

CONCURS SMART MATEMATICA- SEMESTRUL II

LUCHIANOV ALEXANDRU – 100 PUNCTE, PREMIUL I (calificat proba de baraj)

MANOLE ALEXANDRU – 95 PUNCTE, PREMIUL II

PETICA STEFAN – 90 PUNCTE, PREMIUL III

CONCURS CANGURUL MATEMATICA (punctaj maxim-24 puncte)

MANOLE ALEXANDRU – 23 PUNCTE (EXCELENT)

POP MATILDE – 23 PUNCTE (EXCELENT)

CIOBANU ILINCA – 22 PUNCTE (EXCELENT)

PETICA STEFAN – 22 PUNCTE (EXCELENT)

LUCHIANOV ALEXANDRU -22 PUNCTE (EXCELENT)

DUMITRESCU MIHAI – 21 PUNCTE (EXCELENT)

DINCA GEORGE – 20 PUNCTE (EXCELENT)

DINU CATALINA – 19 PUNCTE (FOARTE BINE)

POPESCU ROSE-MARY – 18 PUNCTE (FOARTE BINE)

Rezultate Concurs matematica Nastasescu (Evaluare in educatie)- etapa a II-a

1. Dumitrescu Mihai- 98 puncte, locul 3 pe tara,  locul 3 pe judet, medalie de bronz

2. Petica Stefan – 97 puncte, locul 4 pe tara, locul 4 pe judet

3. Dinu Catalina, – 93 puncte, locul 8 pe tara, locul 8 pe judet

4. Ciobanu Ilinca- 91 puncte, locul 10 pe tara, locul 10 pe judet

Rezultate Concurs limba romana (Evaluare in educatie) – etapa a II-a

1.Petica Stefan – 100 puncte, locul 1 pe tara,  locul 1 pe judet, medalie de aur

2.Ciobanu Ilinca – 90 puncte

3.Dinu Catalina – 90 puncte

4.Dumitrescu Mihai – 85 puncte

5.Dinca George – 80 puncte

Rezultate Concurs ”Evaluare in educatie”, limba romana, etapa a III-a:
1.Petica Stefan Rares – 98 puncte, locul III/nivel national, medalie de bronz

Rezultate Concurs ”COMPER”-etapa aII-a: Conform REGULAMENTULUI DE CONCURS COMPER sistemul de premiere este următorul:

Premiul 1 pentru 91-100 puncte, Premiul 2 pentru 81-90 puncte, Premiul 3 pentru 71-80 puncte,

Mențiune pentru 61-70 puncte.

Rezultate Concurs ”COMPER” -etapa a II-a A, MATEMATICA:

LUCHIANOV ALEXANDRU -95 puncte-PREMIUL I

MANOLE ALEXANDRU -90 puncte- PREMIUL II

COMSA VLAD -80 puncte- PREMIUL III

MARGINEAN FLORIN -80 puncte-PREMIUL III

PETICA STEFAN-RARES -80 puncte-PREMIUL III

 

Rezultate Concurs ”COMPER” -etapa a II-a A, LB.ROMANA:

LUCHIANOV ALEXANDRU-95 puncte- PREMIUL I

PETICA STEFAN-RARES -90 puncte PREMIUL II

IVASCU MARIA-85 puncte- PREMIUL II

COMSA VLAD-80 puncte – PREMIUL III

DINCA GEORGE-80 puncte- PREMIUL III

DINU CATALINA-80 puncte- PREMIUL III

GAVRILA IULIA -80 puncte- PREMIUL III

CIOBANU ILINCA-80 puncte- PREMIUL III

DUMITRESCU MIHAI-80 puncte- PREMIUL III

 

Rezultate Concurs COMPER- ETAPA I- Proba LIMBA ROMANA

CIOBANU ILINCA – 100 puncte – PREMIUL I

LUCHIANOV ALEXANDRU- 100 puncte – PREMIUL I

GAVRILA IULIA – 95 puncte- PREMIUL I

PETICA STEFAN-RARES – 95 puncte – PREMIUL I

POPESCU ROSE-MARY – 95 puncte – PREMIUL I

PURICE  MIHNEA – 95 puncte – PREMIUL I

STOICESCU-BECK DENNIS- 95 puncte – PREMIUL I

DINCA GEORGE- 90 puncte- PREMIUL II

DINU CATALINA – 85 puncte – PREMIUL II

DUMITRESCU MIHAI – 85 puncte – PREMIUL II

IVASCU MARIA – 85 puncte- PREMIUL II

MANOLE ALEXANDRU- 75 puncte- PREMIUL III

RADUCANU RARES – 70 puncte- Mențiune

Rezultate Concurs COMPER- ETAPA I- Proba MATEMATICĂ

LUCHIANOV ALEXANDRU – 100 puncte– PREMIUL I

PETICA STEFAN-RARES – 85 puncte – PREMIUL II

CIOBANU ILINCA – 75 puncte – PREMIUL III

DUMITRESCU MIHAI – 75 puncte – PREMIUL III

DINU CATALINA – 70 puncte – Mențiune

PURICE MIHNEA – 70 puncte – Mențiune

MANOLE ALEXANDRU – 70 puncte – Mențiune

POPESCU ROSE-MARY  – 70 puncte – Mențiune

DINCA GEORGE – 70 puncte – Mențiune

Rezultate concursuri școlare – clasa a III-a B , prof. inv. primar MANOLI ROXANA LIVIA

  1. Concurs Regional de Arte Vizuale „Un colț de rai din Europa” Școala cu cls. I-VIII București

Premiul I – Petculescu Radu , Roșu Daria

Premiul II – Dima Andrei

  1. Concurs Național, Cultural, Artistic, Literar, Muzical „Sclipiri de iarnă” Roman

Premiul II – Căprioru Rareș

Premiul III – Tănase Daria

  1. Concurs pe teme ecologice – 307 Gânduri de primăvară”, Școala cu cls I-VIII nr.307 , București

Premiul III – Tănase Daria

  1. Primăria Sectorului 2 –  Concurs de creație plastică „Feeria zăpezii”

Diplomă de participare – Gheorghe Brianna , Căprioru Rareș, Sârbu Teodora, Frusina Cornel

  1. Concurs „Evaluare în educație”

Clasament național: Premiul III Limba română – Țîncu Alexandru Ionuț, Căprioru Rareș, Dima Andrei

Premiul III Matematică – Țîncu Alexandru ionuț – medalie de bronz

  1. Concursul SMART

Proba de baraj – sem. I – Premiul I : Țîncu Alexandru Ionuț, Chișcaru Andrei, Dima Andrei, Roșu Daria

–          Premiul III : Tănase Daria, Tătaru Darius

Sem II – Premiul II : Petculescu Radu, Tănase Daria, Țîncu Alexandru Ionuț, Dima Andrei

  1. Concurs Euroscolarul

Premiul I – Dima Andrei, Țîncu Alexandru Ionuț

Premiul II – Gheorghe Brianna, Petculescu Radu

Premiul III – Beldiman Andrei

  1. Concursul Cangurașul Matematic

Calificativul Excelent : 22 puncte – Țîncu Alexandru Ionuț

Calificativul Foarte bine : 20 puncte – Căprioru rareș, Chișcaru Andrei, Tătaru Darius

  1. Concurs COMPER – Competență și performanță în educație

Limba Română : Țîncu Alexandru Ionuț – 100 puncte

Șapira Aida și Duță Antonia – 95 puncte

Matematică : Dima Andrei , Țîncu Alexandru Ionuț – 95 puncte

PREMII OBTINUTE DE ELEVII CLASEI I A

Prof. Nicoleta Țone

Cls I

Concursul National Evaluare in educatie

Premiul I: Camara Andrei – Matematica

Concursul International de Matematica: Cangurul

Premiul I : Belu Daniel Alexandru, Camara Sergiu Andrei, Cucu Maria Ioana, Cristea Andreea, Dima Crina, Damian Cosmin, Minea Eva, Musat Alexia, Oltean Simona, Popa Stefania Luciana, Plesca Toma, Zamfirescu Eduard

Concursul National Smart

Matematica:

Premiul I: Morar Dragos, Dima Crina, Minea Eva, Petru Filip,    Cascaval Celia

`Premiul II: Camara Andrei, Foltea Maria Alex, Laurica Andrei, Musat Alexia

Concursul National Smart Lb romana:

Premiul I: Cascaval Celia, Damian Cosmin, Minea Eva

Premiul II: Nitulescu Maria

Mentiune: Zamfirescu Eduard

Smart baraj:

Premiul I: Morar Dragos

Premiul II: Damian Cosmin, Dima Crina, Minea Eva, Petre Filip

Concursul International Euroscolarul:

Premiul I: Cascaval Maria Celia

Premiul II: Dima Crina, Camara Andrei, Cristea Andreea, Cucu   Maria Ioana, Musat Alexia, Popa Luciana, Stefan Diana, Zamfirescu Eduard

Premiul III: Gozu Andrei, Lauric Eduard Andrei, Belu Alexandru

Concursul National : A fi roman in U.E.

Premiul I: Cascaval Celia, Mierla Maria

Premiul II: Minea Eva, Cucu Maria Ioana

Concursul National: Culoare si lumina de Paste:

Premiul II: Popa Luciana

Mentiune: Cucu Ioana

Concursul Municipal : 307 ganduri si culori:

Premiul II: Lauric Andrei

Mentiune: Cucu Ioana, Stefan Diana

Concursul de matematica MiniMATH

Premiul I: Dima Crina, Cascaval Mara Celia;

Premiul II: Camara Andrei, Cucu  Maria Ioana, Petre Filip;

Premiul III: Jeler Ioana Alexandra, Morar Dragos

An școlar 2011-2012

Participare olimpiade și concursuri școlare

clasele V-VIII

Concursul national ”Evaluare în educatie” pentru matematică, limba română si limba engleză

-Concursul international ”Cangurul lingvist” si ”Cangurul matematician”

-Olimpiada, etapa de sector, pentru limba română, matematică, fizică, chimie, biologie, limba engleză, limba franceză, tehnologie

-Olimpiada, etapa pe municipiu, pentru limba română si limba engleză

-Concursul national de chimie ”Raluca Râpan”

-Concursul la nivel local, organizat de scoala nr.4, ”Salvati Planeta Albastră”

-Concursul de creatie literară si artistică si concursul de proiecte tematice din cadrul proiectului national ”A fi român în UE”

-Concursul la nivel municipal, organizat de scoala nr.58 ”Petre Ghelmez”, ”Copiii României crează

-”Olimpiada creativitătii”-limba engleză

-Concursuri cu caracter sportiv: Cupa mărtisorului la sah, Jocurile municipale de fotbal în sală, Competitia sportivă de atletism Kinder Sport

-Concursul pe teme ecologice ”307 gânduri de primăvară”, organizat de scoala nr 307

– Concursul național ”Democrație și toleranță”

OLIMPIADE ȘCOLARE

  Nume si prenume elev Nume si prenume

profesor coordonatorDisciplinaEtapaPremiu/

Mentiune IONIȚĂ MIHAELACOSTESCU MARIANABIOLOGIEMIUNICIPIUPREMIUL III VOICU IOANA DIANAGÂRBA LUCIA MARIALB. FRANCEZAMUNICIPIUMENTIUNE CENCU MARIAGRANCEA CARMENLB. ENGLEZAMUNICIPIUPREMIUL II ION ANDREEAGRANCEA CARMENLB: ENGLEZAMUNICIPIUPREMIUL III ANTONE ALEXANDRUGRANCEA CARMENLB.ENGLEZAMUNICIPIUPREMIUL III RĂDUCU ANTONIAGRANCEA CARMENLB: ENGLEZAMUNICIPIUPREMIUL III VOICU IOANA DIANAGRANCEA CARMENLB: ENGLEZAMUNICIPIUPREMIUL III BACIU PATRICIAMĂLUREANU MARIANADEMOCRATIE SI TOLERANTAMUNICIPIUMENTIUNE I IONIȚA MIHAELAMĂLUREANU MARIANADEMOCRATIE SI TOLERANTAMUNICIPIUMENTIUNE I ȚĂȚÂRLIGĂ VANESSATUDOR NATALIȚADEMOCRATIE SI TOLERANTAMUNICIPIUMENTIUNE I DRUGĂ TEODORABOZGAN EVANȚIADEMOCRATIE SI TOLERANTAMUNICIPIUMENTIUNE I VOINEA DIANABOZGAN EVANȚIADEMOCRATIE SI TOLERANTAMUNICIPIUMENTIUNE I DUMITRESCU NATALIABĂLAN CONSTANȚADEMOCRATIE SI TOLERANTAMUNICIPIUMENTIUNE I

PREMIILE OBȚINUTE LA OLIMPIADA CREATIVITĂȚII—

LIMBA ENGLEZA- PROF. GRANCEA CARMEN

 

ETAPA PE SECTOR

PREMIUL AL II-LEA;  CENCU MARIA ALEXANDRA  (90p)

PREMIUL AL III-LEA;  ION IULIA ANDREEA  (89p)

ANTONE ALEXANDRU IOAN  (88p)

RADUCU ANTONIA  (85p)

VOICU IOANA DIANA  (85)

ETAPA PE MUNICIPIU

PREMIUL  I  ;   VOICU IOANA DIANA   (100p)

CENCU MARIA  ALEXANDRA  (96p)

PREMIUL AL II-LEA;  ANTONE ALEXANDRU IOAN  (92p)

RADUCU ANTONIA  (92p)

PREMIUL AL III-LEA;  ION IULIA ANDREEA  (86)

OLIMPIADA DE ROMANA- PROF. GARBA LUCIA

Clasa a V-a B Limba Romana – Olimpiada pe sector

  1. Tîtu Andrei – 8,55

Clasa a VIII –a ”Kangourou” – lb. franceza

  1. Voicu Diana, cls. a VIII-a – premiul II
  2. Campeanu Karolina, clasa a VII-a- premiul III

 

PREMII OBTINUTE LA CONCURSURILE SI OLIMPIADELE SCOLARE

DIN CALENDARUL MECTS

DISCIPLINA NUME ELEV PREMIUL ETAPA
Biologie Antone Alexandru III Sector
Biologie Ionita Mihaela III Sector
Biologie Paunet Mihaita Mentiune Sector
Biologie Ionita Mihaela III Municipiu
Chimie Voicu Diana III Sector
Chimie Burciu Madalina Mentiune Sector

REZULTATE LA CONCURSURI DE MATEMATICA

Concursul de ”Evaluare în educație” clasa a V-a

 

  1. Tâtu Andrei – 8.75
  2. Nicolescu Matei – 8.70
  3. Adam Dan – 8.50
  4. Georgescu Andra – 8.50

Etapa a II-a ”Concursul de evaluare în matematică”

– clasa a V-a :

  • Scarlatescu Adrian -Medalie de aur + diploma de merit clasament national,
  • Burciu Dan Cristian- Medalie de bronz + diploma de merit clasament national;

-clasa a VI-a:

  • Oltean Alexandru -Medalie de aur +diploma de merit clasament national,
  • Popa Alexandru- Medalie de bronz + diploma de merit clasament national;

– clasa a VIII-a:

  • Burciu Ana Madalina – Diploma de merit clasament judetean,
  • Bereczki Radu; – Diploma de merit clasament judetean.

Etapa a III-a  ”Concursul de evaluare în matematică” a avut loc in data de 12.05.2012, iar etapa competitionala pe 23.06.2012. Elevii premiați au fost urmatorii:

  • Ionescu Vlad – Medalie de bronz + diploma de merit clasament national, clasa a V-a
  • Cotarlan Anca Luiza – diploma de merit clasament judetean, clasa a V-a;
  • Odobescu Dragos- diploma de merit clasament judetean, clasa a VII-a
  • Pavel Georgiana diploma de merit clasament judetean,  clasa a VII-a;
  • Burciu Ana Madalina – Medalie de argint + diploma de merit clasament national, clasa a VIII-a
  • Raducu Antonia- Medalie de bronz + diploma de merit clasament national, pentru clasa a VIII-a.

In urma celor 3 etape, s-au calificat la etapa finala urmatorii elevi: Ionescu Vlad, Dinu Toma, Burciu Dan – clasa a V-a; Ionita Irina, Oltean Alexandru, Popa Alexandru, Tutunaru Viviana – clasa a VI-a; Pavel Georgiana – clasa a VII-a; Burciu Madalina, Raducu Antonia – Clasa a VIII-a.

Concursul European “Cangurul Matematic”

Au participat 66 elevi de la clasele V-VIII.

Primii clasati au fost elevii :

Anton Roxana clasa a 5-a: 89,25 puncte,

Popescu Nicolae clasa a 6-a: 94 puncte,

Paunet Danut clasa a 7-a: 80.5 puncte,

Druga Teodora clasa a 8-a: 99 puncte.

Mentionam ca elevii claselor a V-a si a VI-a au fost pregatiti de d-na prof. C. Baciucu, iar elevii claselor a VII-a si a VIII-a au fost pregatiti de d-na prof. V. Barboi.

Concursul ”Cangurul Lingvist” (LIMBA ENGLEZĂ)

Elevii premiați au fost: Zadec Nicoleta, Grigorescu Alexandra clasa a IV-a B, Apreutesei Adrian clasa a V-a B,  Popa Alexandru,  Grasu Matei, Duță Diana clasa a VI-a A, Stefan Bianca, Voicu Diana, Burciu Madalina, Ion Andreea, Ciorap Cipriana clasa a VIII-a B. (prof. Carmen Grancea)

Olimpiada de chimie, faza pe sector

Premiul III Voicu Diana,  cls. VIII B;

Mențiune Burciu Madalina, cls. VIII B;

COMPETIȚII SPORTIVE

”Cupa Toamnei la şah” organizată de Primăria Sectorului 2,

Caranica Mihaela- MENȚIUNE,

”Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar”

echipa de fotbal – LOCUL al III-lea

echipa de tetratlon atletic băieţi – LOCUL al II-lea.

Competiţia de fotbal “Cupa Spiru Haret”

echipa de fotbal – LOCUL al II-lea

Competiţia ”Kinder Sport Plus”

echipa de fotbal fete – MENȚIUNE

Participare la concursuri școlare

Clasele  I-IV

– Olimpiada de educatie civică

– Concursul National ”Democratie si tolerantă”

– Concursul National ”Eurojunior”

– Concursul International ”Cangurul Matematician”

-Concursul regional ”Un colt de rai în Europa”, organizat de Scoala nr.1 ”Sf Voievozi”

– Concurs pe teme ecologice ”Gânduri de primăvară”, organizat de Scoala nr. 307

– Concursurile Naționale ”Smart”

– Concursul Național ”Euroșcolarul”

– Concursul National de creație ”Lumină să dăruim”-CAE-MECTS, poziția 45

– Festivalul Internațional ”Copil ca tine sunt și eu”-CAE-MECTS, poziția 8

– Concursul Național ”A fi român în UE”, editia a VI-a

– Concursul Național ”Evaluare în educație”, lb. română și matematică

– Concursul Național de creație plastică ”Feeria zăpezii”

-Concursul Național ”Înșir-te mărgărite”

-Concursul Național ”Minimath”

-Concursuri la nivel de școală, cu ocazia marcării unor evenimente importante: 1 Decembrie-Ziua Națională, 15 ianuarie-ziua de naștere a poetului M. Eminescu, 8 Martie, 5 Mai-Ziua Pământului, 9 Mai-Ziua Europei etc.

Concursul național de creație literară “Insir’te margarite”

premiul II clasa a IV-a A (prof. înv. primar Țone Nicoleta)

Rezultate Concursul ”Cangurașul matematician”

Rezultate Concursul ”SMART”

Rezultate Concursul ”EUROJUNIOR”

Clasa I A- Prof. înv. primar Matache Claudia

Ciobanu Ilinca – 102 puncte- Medalia de aur

Dinu Catalina- 102 puncte- Medalia de aur

Dumitrescu Mihai – 84 puncte
Popescu Rose- 76 puncte
Petica Stefan – 72 puncte
Colea Matei-68 puncte
Purice Mihnea- 68 puncte
Pop Matilde – 68 puncte

An școlar 2010-2011

OLIMPIADA MATEMATICĂ

CLASA A IV A – FAZA PE MUNICIPIU -2011

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Punctaj

Premiu

Profesor

CIHO  ANDREI

IV A

100,00

I

Matache Claudia
BULMEZA  MIHAI

IV B

95,00

I

Manoli Roxana
IONESCU  VLAD

IV A

91,00

II

Matache Claudia
APREUTESEI  RAREŞ – ADRIAN

IV C

85,00

III

Avram Maria
COSTIN  MARIA ALEXANDRA

IV C

85,00

III

Avram Maria
SIMION  MIHNEA

IV B

85,00

III

Manoli Roxana
STĂICULESCU  ALEXANDRA

IV C

85,00

III

Avram Maria
BURCIU  DAN

IV B

80,00

Mentiune

Manoli Roxana

OLIMPIADA LIMBA ROMÂNĂ

CLASA A IV A – FAZA PE MUNICIPIU -2011

Numele şi prenumele

Profesor

Clasa

Punctaj

Premiu

CIHO  ANDREI Matache Claudia

IV A

100,00

I

DRĂGHICI NICOLETA Avram Maria

IV C

95,00

I

MITRI  IOANA Matache Claudia

IV A

95,00

I

MUNTEANU DENISA Manoli Roxana

IV B

95,00

I

STĂICULESCU ALEXANDRA Avram Maria

IV C

95,00

I

COSTIN MARIA – ALEXANDRA Avram Maria

IV C

90,50

II

REINHARDT ALEXANDRA Manoli Roxana

IV B

90,00

II

REZULTATE CONCURS „Educatie Civica”

Etapa pe Municipiu – 2011

Nume elevi

Cls.

Premiul

Nota

Profesor

MITRI IOANACIHO ANDREI

IV A

II

9.00

MATACHE CLAUDIA

ANTONE MARIAPERIAN CRISTINA


III A

III

8.90

TONE NICOLETA

STAICULESCU ALEXANDRAANTON GEORGIANA

IV C

MENTIUNE

8.50

AVRAM MARIA

REZULTATE CONCURS „Democratie si Toleranta”

 

Etapa pe Municipiu – 2011

Nume Elevi

Cls.

Premiul

Nota

Profesor

DRUGA TEODORACENCU ALEXANDRA

STAPANU MADALINAVII B
VII B

IV A

III

8.66

Prof. Malureanu MarianaProf. Bozgan Evantia

 

Prof. Matache ClaudiaANTONESCU ALEXANDRAODOBESCU BOGDAN

ANTON GEORGIANAVIIIVIII B

IV C

MENTIUNE

8.33

Prof. Malureanu MarianaProf. Bozgan Evantia

 

Inst. Avram Maria

REZULTATE OLIMPIADA LIMBA ENGLEZĂ

Etapa pe Municipiu – 2011

Nume Elevi

Cls.

Premiul

Nota

Profesor

SZEKELY ANDREEA VIII B

II

92.5

Prof. Grancea Carmen
VOICU DIANA VII B

III

86

Prof. Grancea Carmen
ION ANDREEA VII B

MENTIUNE

83

Prof. Grancea Carmen

REZULTATE OLIMPIADA LIMBA FRANCEZA

 

Etapa pe Municipiu – 2011

Nume Elevi

Cls.

Premiul

Nota

Profesor

VOICU DIANA VII B

MENTIUNE

8.10

Prof. Garba Lucia

REZULTATE

 

EVALUARE IN EDUCATIE – MATEMATICA

 

Etapa pe Municipiu – 2011

Nume Elevi

Cls.

Premiul

Profesor

POPA ALEXANDRU V A

I

Prof. BACIUCU  CORINA
OLTEAN ALEXANDRU V A

I

Prof. BACIUCU  CORINA
NITA RALUCA VIII B

I

Prof. BACIUCU  CORINA
COSMELEGEA ALEXANDRA VIII B

I

Prof. BACIUCU  CORINA
MINCU MARIA VIII B

I

Prof. BACIUCU  CORINA

REZULTATE CONCURS “DEMOCRAȚIE ȘI TOLERANȚĂ”

ETAPA PE SECTOR-2011

Echipajul

Proba teoretica

Proba practica

Evaluare portofolii

Punctaj final

Premiul

Îndrumători

Antonescu Alexandra VIII B

Odobescu Bogdan VIII B

Anton Georgiana IV C

9,50

10

10

9,83

Premiul  I

Prof.   Mălureanu Mariana

Prof. Bozgan Evantia

Înv. Avram Maria

Druga Teodora VII B

 

Cencu Alexandra VII B

Stapanu Madalina IV A

9

10

10

9,66

Premiul  I

Prof. Mălureanu Mariana

 

Prof. Bozgan Evantia

Înv. Matache ClaudiaBaciu Patricia

VII B

Brăslaşu Roxana VIII B

Munteanu Denisa IV B

9

10

10

9,66

Premiul  I

Prof. Mălureanu Mariana

 

Prof. Bozgan Evantia

Înv. Manoli RoxanaZadec Daiana    VIII B

Berteşteanu Maria VII B

Costin Alexandra IV C

8

10

10

9,33

Premiul  I

Prof. Mălureanu Mariana Prof. Bozgan Evantia

 

Înv. Avram Maria

OLIMPIADA LB. ROMÂNĂ- CLASA a IV-a ETAPA SECTOR 2011
CIHO ANDREI PREMIUL I Matache Claudia 99,00
STĂICULESCU ALEXANDRA PREMIUL I Avram Maria 99,00
MUNTEANU DENISA PREMIUL I Manoli Roxana 92,00
MITRI IOANA PREMIUL III Matache Claudia 88,00
COSTIN MARIA PREMIUL III Avram Maria 87,00
REINHARDT ALEXANDRA PREMIUL III Manoli Roxana 87,00
DRĂGHICI NICOLETA MONICA PREMIUL III Avram Maria 86,50
OLIMPIADA MATEMATICĂ- CLASA a IV-a ETAPA SECTOR- 2011
APREUTESEI RAREŞ PREMIUL  I Avram Maria 100
BULMEZĂ MIHAI PREMIUL  I Manoli Roxana 100
CIHO ANDREI PREMIUL  I Matache Claudia 100
VIŞAN – HARA LUCA PREMIUL  I Matache Claudia 100
COSTIN MARIA ALEXANDRA PREMIUL  I Avram Maria 98
SIMION MIHNEA PREMIUL  I Manoli Roxana 95
IONESCU VLAD PREMIUL II Matache Claudia 90
STĂICULESCU ALEXANDRA PREMIUL II Avram Maria 90
BURCIU DAN PREMIUL III Manoli Roxana 87
       
OLIMPIADA EDUCAȚIE CIVICĂ- CLASA a III/ IV-a ETAPA SECTOR- 2011

Echipaj

Profesor

Premiul

Nota
Staiculescu Alexandra

Anton Georgiana

Avram Maria

PREMIUL I

9,60

Mitri Ioana

 

Ciho Andrei

Matache Claudia

PREMIUL I

9,50

Budau Vlad

 

Tatarliga Vanessa

Tudor Natalița

PREMIUL II

9,25

Vilau Lucia

 

Reinhardt Alexandra

Manoli Roxana

PREMIUL II

9,10

Tolea Laurentia

 

Petrescu Veronica

Manoli Roxana

PREMIUL II

9

Anghel Anisia

 

Camara Alice

Țone Nicoleta

PREMIUL III

8,50

Anton MariaPerian Cristina

Țone Nicoleta

PREMIUL III

8,50

 

     
 
       
       
       
       
       
       
       
     
       
       
       

OLIMPIADA EDUCAȚIE CIVICĂ- CLASA a III/ IV-a ETAPA MUNICIPIU- 2011

Nume elevi

Premiul

Nota

Profesor

Mitri Ioana,

Ciho Andrei

PREMIUL II

9,00

Matache Claudia

Antone Maria,

 

Perian Cristina

PREMIUL III

8,90

Țone Nicoleta

Staiculescu Alexandra,

 

Anton Georgiana

PREMIUL III

8,50

Avram Maria

 


DISCIPLINA MATEMATICĂ-PROFESOR BĂCIUCU CORINA (2006-2011)

Concursul „Grigore Gheba”

2006 Premiul al II-lea, Pamfil Raluca Elena

 

Concursul Naţional „ Copilăria-Poetica Matematica”

Ediţia a II-a, 2009– Premiul I Udroiu Cătălina, Premiul al II-lea Iacoboaiei Alexandru, Premiul al III-lea Florea Raluca

Ediţia I, 2008– Premiul al III-lea, Ilie Alexandru, Premiul al III-lea, Tudor Ştefan

 

Concursul Internaţional Cangurul, proba de baraj

2008- Odobescu Bogdan, Nancu Bogdan, Niţă Raluca, Memu Marina, Asoltanei Iuliana

 

Evaluare în Educaţie, secţiunea matematică

2007– Menţiune, Ilie Alexandru

2008– Premiul I-Odobescu Bogdan, Premiul al III-lea- Ilie Alexandru

2009– Premiul I: Coşmelegea Alessandra, Premiul al III-lea: Ludovic Radu, Udroiu Cătălina, Menţiune: Tudor Ştefan, Ilie Alexandru

2010– Premiul al II-lea: Burciu Mădălina, Premiul al III-lea: Bătrînu Lorena, Ludovic Radu Mirel,  Coşmelegea Alessandra

2011– Premiul al III-lea-Oltean Alexandru, Menţiune- Mincu Maria

 

Sesiunea Internaţională de Comunicări Ştiinţifice „Matematica de ieri şi de azi”

2010-Premiul al II-lea: Coşmelegea Alexandra

2009-Menţiune: Florea Raluca

 

Concursul Naţional „Olimpicii Cunoaşterii”

2010-Premiul I: Gheorghiu Ioana, Niţă Raluca,  Mincu Maria

 

Concursul Naţional „Lumina Math”

2009-Menţiune: Drugă Teodora, Iancu Alexandra, Odobescu Bogdan

 

Concursul Naţional „Magia Matematicii

2009– Premiul al III-lea, Iacoboaiei Alexandru,  Udroiu Cătălina

DISCIPLINA CHIMIE-

PROFESOR GHEORGHIU GEORGETA (2006-2010)

Premiul

Nume elev

Concursul

Etapa /faza

Anul

Premiul III

Chirea Catalina

Olimpiada de chimie

Sector

2006

Premiul III

Dinu Alina

Olimpiada de chimie

Sector

2007

Premiul III

Ionita Andreea

Olimpiada de chimie

sector

2007

Premiul I

Plesa Mihai

Concursul de chimie Raluca Ripan

Sector

Mai 2008

Mentiune

Plesa Mihai

Olimpiada de chimie

Sector

Dec. 2008

Mentiune

Gheorghiu Ioana

Concursul de chimie Raluca Ripan

Sector

Mai 2010

Mentiune

Odobescu Bogdan

Concursul de chimie Raluca Ripan

sector

Mai 2010

Premiul III

Gheorghiu Ioana

Olimpiada de chimie

Sector

Dec. 2010

Premiul III

Odobescu Bogdan

Olimpiada de chimie

Sector

Dec. 2010

Premiul III

Plesa Mihai

Concursul de chimie Raluca Ripan

Municipiu

Mai 2008

Mentiune

Plesa Mihai

Concursul ”Descopera o lume sanatoasa”

Municipiu

Mai 2009

Premiul II

Plesa Mihai

Concursul proiecte de mediu

National

Iulie 2008

Premiul II

Ghica Radu Mihnea

Concursul proiecte de mediu

National

Iulie 2008

Premiul I

Plesa Mihai

Concursul ”Un mediu sanatos, un viitor mai bun pentru omenire”

National

2007/2008

Premiul I

Ghica Radu Mihnea

Concursul ”Un mediu sanatos, un viitor mai bun pentru omenire”

National

2007/2008

Premiul I

Gheorghe Cristiana

Concurs ”Sa protejam mediul”

Interscolar sect. 2

Iunie 2009

DISCIPLINA FIZICĂ –

PROFESOR ȘIRMON MIHAELA (2011)

ETAPA PE SECTOR-2011

Nr. crt.

Numele şi prenumele

elevului

Clasa

Punctaj

(max 30 puncte)

Premiul

1

Antone Alexandru

a VI-a

20.75

III

2

Ioniţă Mihaela

a VI-a

20

III

3

Andrei Vlad

a VI-a

17.62

Mentiune

4

Odobescu Dragos

a VI-a

16.75

Mentiune

5

Barca Iustin

a VI-a

14.50

Mentiune

         

 

ETAPA PE MUNICIPIU-2011

Nr. crt.

Numele şi prenumele

elevului

Clasa

Punctaj

(max 30 puncte)

Premiul

1

Antone Alexandru

a VI-a

20.5

III

2

Ioniţă Mihaela

a VI-a

19

Mentiune

DISCIPLINA ROMÂNĂ/LB. FRANCEZĂ – PROFESOR GARBA LUCIA

Limba Romana – Olimpiada faza sector

Tîțu Andrei – 8,55- PREMIUL III

Limba franceza- Olimpiada faza sector

limba franceza BALABAN CRISTINA   8.50 PREMIUL II
limba franceza CHISALITA MARIA   9.50 PREMIUL I
limba franceza MOISA MIRUNA   8.50 PREMIUL II
limba franceza RADUCU ANTONIA   8.80 PREMIUL II
limba franceza VOICU DIANA   9.75 PREMIUL I

Limba Franceza – Olimpiadă faza municipiu

Voicu Diana – 8,20- Mentiune

DISCIPLINA LB. ENGLEZĂ – PROFESOR GRANCEA CARMEN (2011)

OLIMPIADA LB. ENGLEZĂ- FAZA SECTOR -2011

limba engleza SZEKELY ANDREEA 94,5 PREMIUL I
limba engleza ION ANDREEA 88 PREMIUL II
limba engleza VOICU DIANA 85 PREMIUL III